رویه‌های بازگرداندن کالا

با توجه به متنوع بودن بسته بندی قطعات یدکی و نحوه عملکرد و کاربرد آنها حتما برای خرید قسمت شرایط گارانتی آن قطعه و توضیحات شرایط و قوانین مرجوعی کالا را ملاحظه نمایید.

شرایط مرجوع کردن کالا:

به طور کلی قطعاتی قابلیت مرجوع شدن دارند که دارای شرایط زیر باشند:

 1. مغایرت کالا با آنچه که در وب سایت سفارش داده شده بود.

در صورتی که مشتری گرامی مشاهده کرد قطعه مورد نظر اشتباه فرستاده شده و با نام و آنچه که در توضیحات ذکر شده بود متفاوت است.

 1. قطعه از نظر بسته بندی (در صورتی ک ذکر شده بود پلمپ است اما باز شده بود. و یا از نظر ظاهری قطعه آسیب دیده بود(شکستگی، خراشیدگی، سوختگی، پارگی، پوسیدگی)
 2. قطعه ایراد فنی دارد. دراین صورت کارشناس فنی (مکانیک، باتری ساز، صافکار، تراشکار) معتبر دارای جواز و استفاده کننده قطعه اذعان کند که قطعه از ابتدا معیوب می باشد.

نحوه مرجوع کردن کالا

در هر یک از موارد مذکور ضمن اینکه توسط خریدار فورا به تیم پشتیبان فروش سایت گزارش داده می شود، جهت مرجوع کردن قطعه هماهنگی لازم به عمل می آید.

– تعویض کالا یا عودت وجه

در صورتی که در توضیحات محصول ذکر شده باشد گارانتی تعویض، کالای مرجوعی تعویض می گردد و البته ارسال مجدد محصول به صورت رایگان خواهد بود. (توجه: هیچ گونه وجهی به عنوان خسارت، کرایه حمل مرجوعی، اجرت مکانیک و … پرداخت نمی شود و البته تخفیفات و هدایایی برای جبران به مشتریان گرامی اعطا خواهد شد)

– مرجوع شدن کالا در مدت زمان شامل گارانتی

کلیه مسئولیت کیفی قطعات یدکی که در این سایت به فروش می رسد بر عهده شرکت بازرگانی و یا تولید کننده آن محصول می باشد و ارائه خدمات در ادامه با چارچوب و قوانین آن گارانتی کننده محصولات می باشد و بحث مرجوعی کالا و خسارات آن بر اساس قوانین آنها بررسی شده و برعهده ایشان می باشد. این وب سایت در بازه زمانی محدود یک هفته پس فروش خدمات گارانتی را بر عهده می گیرد.

– شرایط غیر قابل مرجوع کالا

 1. فکر میکردم قطعه خریداری شده به مدل ماشین من بخورد یا جواب دهد، اما اینطور نبود!
 2. امتحان کردم(شخص خریدار و یا مکانیک آن) و دیدم ایراد از قطعه ی سفارش داده شده نیست و ایراد چیز دیگری بود.
 3. اشتباهی ثبت سفارش کردم و قطعه دیگری مد نظرم بود.
 4. تصور من از کیفیت این قطعه چیر دیگری بود! (تصوری غیر منطقی با توجه به مرتبط بودن قطعات خودرو و تاثیراتی که آنها بروی یکدیگر می گذارند)
 5. قطعه قبلی که روی ماشین بوده همین بود پس چرا جواب نداد!؟ (بعضی اوقات قطعه فابریکی کارخانه مخصوصا در خودروهای چینی و قدیمی چیز دیگری است که در بازار یدکی تطابق ندارد و یا اشتباه مکانیک قبلی با تجویز قطعه مشابه برا خودرو صورت گرفته باشد)
 6. قطعه برقی انداختم جواب نداد! (قطعات با کاربرد و عملکرد برقی و الکترونیکی در صورت ذکر عبارت گارانتی ندارد ذیل محصول، به هیچ عنوان قابل مرجوع نیست)
 7. دیدم قطعه شکسته یا تازه بعد چند روز دیدم و فورا گزارش ندادم! (در صورتی که قطعه مورد نظر اشتباه بوده و یا از نظر ظاهری مشکل داشت و کمتر از یک ساعت پس از دریافت کالا، عکس کالا به تیم پشتیبان فرستاده نشود، مرجوع نخواهد شد)

– شرایط گارانتی قطعات استوک

 1. قطعات برقی استوک ضمانت درجا یا یک روز مهلت تست دارند و فقط با قطعه دیگر تعویض خواهند شد و پس گرفتن و یا عودت وجه ندارند.
 2. مرجوعی از بابت اینکه قطعه استوک گفته شده اصلی می باشد و به زعم مشتری یا مکانیک وی اصلی نیست، در این رابطه جای بحث نیست و قطعه مرجوع یا تعویض نمیشود.
 3. قطعات مکانیکی استوک مانند سر سیلندر، گیربکس و پمپ ها با ضمانت تعویض هستند و تا موقعی که بر روی خودرو درست نصب نشوند تعویض یا مرجوع نخواهد شد و فقط بر اساس نظر کارشناس مرکز عملکرد قطعه تشخیص داده می شود و در صورت خراب بودن قطعه تعویض میگردند.
 4. بابت مرجوعی و تعویض قطعه استوک هیچ گونه وجهی به عنوان خسارت، اجرت مکانیک، هزینه حمل و … پرداخت نخواهد شد.