0912-0700431         021-33985950

0935-7082874         021-55374352

@digicarhelp

آب مورد استفاده باید دارای سختی بسیار پایینی باشد و در اصطلاح خالص و یا دی‌یونیزه باشد

 ضد یخ را نمی‌توان به تنهایی در رادیاتور خودرو استفاده کرد زیرا مایع ضد یخ به تنهایی قابلیت چندانی در محافظت در برابر انجماد یا پخش کردن گرما در سیستم خنک کننده ندارد. اگرچه بعضی از شرکت‌ها مانند شرکت پریستون نسبت 50 به50 آب و ضد یخ را در محصولات خود رعایت کرده‌اند و در نتیجه دیگر نیازی به اضافه کردن آب به سیستم رادیاتور نیست.

 تیره بودن ویا نبودن ضد یخ و در حالت کلی رنگ ضد یخ هیچ ارتباطی به کیفیت ضد یخ نداشته و از روی رنگ آن نمی‌توان هیچ قضاوتی نسبت به کیفیت ضد یخ  داشت

 ضد یخ خوب باید در برابر حریق مقاوم بوده و به راحتی‌ها آتش نگیرد

 بوی نامطبوع ضد یخ می‌تواند ناشی از خراب شدن ضدیخ داشته باشد

 رقیق‌سازی ضد یخ باید براساس دستورالعمل سازنده ضد یخ باید صورت گیرد

 چنانچه در رادیاتور کف مشاهده کردید ابتدا رادیاتور را تخلیه نموده و سپس کلیه‌ قطعات و لوله‌های رابط را چک نمایید چراکه ضد یخ کف تولید نمی‌کند و این نشانه یک مشکل است.

 نحوه تعویض ضد یخ :

 مرحله اول تخلیه رادیاتور

برای تعویض ضد یخ ، اولین مرحله تخلیه رادیاتور است.قبل از باز کردن در رادیاتور اجازه دهید موتور خودرو کاملاً سرد شود. در قسمت پایین رادیاتور دقیقا زیر موتور، یک شیر T شکل یا درپوش قرار دارد که همان شیر تخلیه یک ظرف که حدود 20 لیتر ظرفیت دارد را زیر رادیاتور قراردهید و پس از بازکردن اجازه دهید کل مایع موجود در رادیاتور تخلیه شود. در انتها شیر تخلیه را ببندید

 مرحله دوم تخلیه ضد یخ موجود در پوسته موتور:

 غیر از حجم ضد یخی که از رادیاتور خارج کردید حدود 3.5 الی 4 لیتر ضد یخ هم در پوسته موتور وجود داردکه آن را هم باید تخلیه کنید.

برای این منظور شیر تخلیه رادیاتور را مجدد باز کنید، درب رادیاتور را هم باز بگذارید. موتور خودرو را روشن کنید و از در بالای رادیاتور به صورت مداوم آب بریزید تا زمانی که آب خروجی از شیر تخلیه رادیاتور زلال شود. البته به این نکته توجه کنید که این روش در عین سادگی یک ایراد اساسی دارد و آن هم آسیب زدن به محیط زیست به واسطه جمعآوری نکردن ضد یخ قدیمی است.

 مرحله سوم پر کردن رادیاتور با ضد یخ جدید

این مرحله موتور خودرو را خاموش کنید و شیرهای که برای تخلیه ضد یخ قدیمی باز کرده بودید را ببندید. درون رادیاتور و مخزن آب خودرو را از مخلوط ضد یخ و آب با نسبتی که قبلا توضیح دادیم پر کنید بنا به نوع خودروبهتر است از آب جوشیده شده یا اب خالص استفاده کنید. دقت کنید که از حد مجاز بیشتر مایع نریزید

چک کردن نهایی

در آخرین مرحله موتور را روشن کنید و بگذارید مایع درون موتور به جریان بیفتد. در صورتی که لازم است مقداری مایع به رادیاتور اضافه کنید و درب رادیاتور را ببندید. اگر بعد از مدتی که موتور کار کرد متوجه داغی موتور خودرو شدید مقداری ضد یخ ماشین به رادیاتور اضافه کنید.


نماد اعتماد