0912-0700431         021-33985950

0935-7082874         021-55374352

@digicarhelp

خودروی شخصی همواره گزینه اول و آخر بسیاری از خانواده های ایرانی برای مسافرت است.

کارواش بردن خودرو  

بررسی نشت روغن

 به قطره های باقی مانده روی زمین بعد از سفر موقع پارک خودرو توجه کنید. این قطره ها ممکن است روغن گیربکس باشند یا آب رادیاتور. ممکن است تا زمانی که خودرو در شهر تردد می کند اگر نشتی رادیاتور هم داشته باشد خودش را نشان ندهد، زیرا رسوبات موجود در رادیاتور جلوی چکه کردن آب را می گیرند؛ درحالی که همین رسوبات در جاده های بین شهری به دلیل تکان هایی که خودرو طی حرکت به خود می بیند به حرکت درمی آیند و باعث چکه کردن آب رادیاتور می شوند. 

بررسی آج لاستیک خودرو 

مسافت های طولانی باعث خورده شدن آج لاستیک می شود. برای چک کردن وضعیت آج لاستیک ها می توانید در حالت ثابت ،فرمان خودرو را به یک طرف بچرخانید سپس به صورت عمود به لاستیک خودرو نگاه کنید تا متوجه شوید لاستیک خودرو ساییده شده یا نه. 
بررسی سیستم جلوبندی خودرو 

در صورت خرابی کمک فنرها ضریب فرسودگی سایر قطعات خودرو نیز افزایش می یابد. برای مثال سلامتی قطعاتی مانند فنر تعلیق، جعبه فرمان، دیفرانسیل، لاستیک چرخ ها، بلبرینگ چرخ ها، بوش های لاستیکی سیستم تعلیق، گیربکس، سیستم تعلیق و مجموعه سیبک های فرمان به سیستم جلوبندی که شامل سیستم فرمان، کمک فنر و ... است باز می گردد. اگر کمک فنر خودرو نشتی دارد باید تعویض شود. بالا و پایین رفتن خودرو به خصوص اگر جاده ناهموار باشد یا شیرجه رفتن خودرو در حین ترمزهای شدید نیز ممکن است به دلیل خرابی کمک فنرها باشد که باید به آن توجه داشت. اگر در سر پیچ؛ خودرو بیش از حد بپیچد به نحوی که برای کنترل آن باید تلاش بیشتری به خرج دهید این روند می تواند از خرابی کمک فنر باشد!

بررسی کیلومتر خودرو قبل و بعد از سفر

 در سفر بعد از طی هر ۵ یا ۷ هزار کیلومتر روغن خودرو باید عوض شود ولی در شهر هر ۲ ماه یکبار روغن خودرو را عوض کنید! 


نماد اعتماد